Program WYCHOWANIE PRZEZ CZYTANIE (WpC) skierowany jestdo uczniów klas V-VIII szkół podstawowych. Jego celem jest wspieranie rozwoju moralnego młodzieży oraz promocja czytelnictwa i wartościowej literatury.

Na zajęciach pod opieką nauczycieli uczniowie zapoznają się z uniwersalnymi wartościami moralnymi poprzez lekturę opowiadań uznanych polskich autorów ze zbioru Gorzka czekolada t. 1 i 2.
Następnie, przerabiając scenariusze zajęć dotyczących poszczególnych wartości, takich jak: szacunek, uczciwość, odwaga cywilna, odpowiedzialność, przyjaźń, życzliwość czy mądrość, młodzież omawia istotę wartości oraz skutki ich stosowania bądź zaniechania w życiu.
Ostatnim etapem Programu WpC jest tworzenie przez uczniów krótkich prezentacji multimedialnych na temat wybranej przez siebie wartości moralnej.

wychowanieprzezczytanie

W roku szkolnym 2017/2018 nasza Szkoła po raz pierwszy przystąpiła do Programu „Trzymaj formę!” realizowanego we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Bytomiu.
Organizatorami Programu są: Główny Inspektor Sanitarny oraz Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców.

Tegoroczna edycja to XII edycja Programu po hasłem: „Trzymaj formę ponad normę!”

Celem Programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.
Elementami Programu są również zagadnienia związane z zaburzeniami odżywiania
(anoreksja, bulimia, nadwaga i otyłość) oraz edukacja konsumencka.

cybernauci

„Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci” to nowy projekt szkoleniowy realizowany przez fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas. Głównym działaniem w projekcie jest realizacja warsztatów z uczniami, rodzicami i nauczycielami szkół wszystkich poziomów w całej Polsce.

plakatBytom – Miasto na Prawach Powiatu realizuje projekt
pn. „Bytomska Akademia Kompetencji”
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego
na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Społeczny

„Bieg po zdrowie” to nowy program antynikotynowej edukacji zdrowotnej, do którego przystąpiła nasza Szkoła. Program został opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami i jest skierowany do dzieci w IV klasie szkoły podstawowej (9-10 lat). Głównym celem programu jest opóźnienie lub zapobieżenie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży oraz pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego.